Веселин Вујовиќ во првиот меч на домашен терен во Лигата на шампиони по кам-бекот на клупата на Вардар најави убави ракометни денови. Иако Мешков Брест во Скопје дојде ослабен, сепак победа си е победа, а истата добива на тежина по доминантното издание на Вардар. Призна Вујо бил исплашен пред натпреварот, не толку поради Мешков Брест, туку поради времето кое му е потребен на новиот состав на македонскиот првак да се воигра. На крајот излезе и над очекувањата, а насмевката на Вујо доволно говори.

 

sportmedia.mk