Несекојдневна ситуација на вчерашниот меч од Лигата на Европа помеѓу екипите на Молде и Хофенхајм.

Во еден момент камерата „фати“ во кадар момче кое разнесува пици, и кое на изненадување на многумина се појави непосредно до теренот, зад рекламите, збунето гледајќи на кого треба да му го испорача. Навистина смешно, затоа што се работи сепак, за меч кој е во организациска смисла, дел од најважните натпреварувања во светот на фудбалот.

 

sportmedia.mk