Кој чека, ќе дочека. Работнички е шампион (ВИДЕО)

Кој чека, ќе дочека, макар и по цели девет години.
Работнички долго чекаше, на крајот успеа, уште еднаш, по 15. пат во својата историја е македонски кошаркарски шампион.
Сосема заслужено затоа што ја добија финалната серија во плеј-офот против МЗТ Скопје со максимални (3-0)
По 9 години се вратија на тронот, погледнете како славеа

Поврзани

Најнови вести

Коментари