Тежок инцидент се случи на првиот натпревар од плеј офот во НБА лигата помеѓу екипите на Феникс Санс и ЛА Клиперс. Односно помеѓу навивачите на двете екипи. Во САД познато е дека навивачите на двата спротивставени табори не се делат на различни трибини и нема поголеми проблеми, но овојпат тоа не беше така. По кратката вербална расправија дојде до општа тепачка во која не се знаеше кој кого удрира.

 

 

The post Кога објаснуваш премногу ќе јадеш ќотек (ВИДЕО) appeared first on sportmedia.mk.

 

sportmedia.mk