Ед Вудворд на крајот од 2021 година заминува од местото извршен директор на Манчестер Јунајтед. Тој е веќе историја, а почнаа шпекулациите за негов заменик.

Во јавноста кружи името на поранешниот голман Едвин Ван Дер Сар дека би можел да седне на местото на Вудворд. Ова секако многу би ги израдувало фановите на Јунајтед.

Ван Дер Сар во моментов е во раководните структури на Ајакс, а во Јунајтед беше од 2005 до 2011 година, и освои се што можеше да се освои со тимот од Олд Трафорд.

sportmedia.mk