Тимот на Ливерпул минатата недела во рамките од четвртфиналната фаза од Лигата на Шампионите загуби кај Реал Мадрид со 3:1.

Сега на ред е реваншот, а менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп, вели дека тимот секако оди на елиминација на протинвикот без разлика што се случувало пред една недела.

„Кога ќе загубите на првиот меч со 3:1 изгледа како да сте веќе испаднати. Но ние секако дека ќе пробаме да пројдеме понатаму. Ова е професијата со која се бавиме, и тоа ќе настојуваме да го напрвавиме. Беа подобри од нас во првиот меч, но далеку од тоа дека е готово“ – рече Клоп, па поентираше во својата изјава.

„Имаме три проблеми пред нас, кои се клучни. Негативен резултат, тежок противник, и празни трибини“ – додаде Клоп.

 

sportmedia.mk