Екипата на Јувентус објави дека позитивен на коронавирус е нивниот репрезентативен играч за врска, Федерико Бернардески. Поради тоа тој нема да биде во можност да настапи во среда против Наполи во заостанатиот меч од Серија А.

Тој е позитивен но асимтматски, но секако е во изолација. Сепак, мора да се напомене дека ова е седми фудбалер, кој беше дел од репрезентацијата на Италија, а пред него позитивни на тестирањата излегоа и Леонардо Бонучи, Марко верати, Алесандро Флоренци, Винченцо Грифо, Алесио Крања и Салваторе Сиригу.

 

 

 

The post „Кластер“ италијанска репрезентација appeared first on Sportmedia.mk.

 

sportmedia.mk