Џорџо Кјелини вчеравечер прерано го завршу дуелот во Лигата на Шампионите против тимот на Порто на гости кој неговиот Јувентус го загуби со 2:1.

Искусниот 35. годишен стопер, излезе во 35. минута од мечот пора

sportmedia.mk