Денеска во Пехчево, во пријателски натпревар силите ги одмерика домашниот состав на Кит Го и Осогово од Кочани, и двете екипи се членови на Втората лига – исток. Подобар противник бил домашниот состав,креирал повеќе шанси, Мишев ја погодил и пречката, но сепак успеал да погоди само еднаш и тоа преку голгетерот Бошко Ступиќ во 62.минута, со што било доволна за заслужена победа на Кит Го.

Ова покажува дека пехчевци се во добра форма, иако стартот на пролетниот дел во Втората лига – исток е закажан за 27 февруари.

sportmedia.mk