Кире Лазаров и со „една" нога погоди за Македонија (ВИДЕО)

Македонија игра одлично во дуелот со Чешка и по првото полуврме има пристојно водство од 13-11

Капитенот Кире Лазаров стегна заби иако има повреда, се најде во тимот за овој важен меч, па дури во 12. минута влезе на терен и реализира од пенал во тие моменти за 6-2.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари