Италијанскиот новинар, и добро упатен ескперт во европските фудбалски збиднувања, Фабрицио Романо, предмалку објави дека Едисон Кавани и официјално го потпишал договорот за останување во Манчестер Јунајтед.

Напаѓачот иако претходно најави дека заминува за Јужна Америка, односно дека потпишува за Бока Јуниорс, сепак, головите и фантастичната форма во која што во моментов се наоѓа, ги предомисли сите вклучувајќи го и него.

Дефинитивно останува уште една година на Олд Трафорд, а официјалната промоција на новиот договор ќе следува за неколку дена.

 

sportmedia.mk