На Едисон Кавани на крајот од сезоната му истекува договорот со Манчестер Јунајтед. Според последните информации, нема да остане во Англија, туку ќе ја смени средината.

Дури се шпекулира со негово заминување и од Европа, и неговата следна дестинација ќе биде Аргентина и тамошниот шампионат.

Кавани наводно ќе ја продолжи кариерата со Бока Јуниорс, а англиските медиуми одат дотаму што велат дека дури има и усмен договор со овој тим, и тоа уште пред да замине во Јунајтед.

sportmedia.mk