Поранешниот напаѓач на Палермо, Наполи, ПСЖ и Манчестер Јунајтед Единсон Кавани може да ја продолжи својата кариера во Шпанија. Според „Марка“ уругвајскиот напаѓач му се понудил на Рајо Ваљекано, па чека одговор од раководството на овој мадридски клуб.
Сепак, проблем за нереализација на трансферот може да претставува платата затоа што напаѓачот бара четири милиони евра по сезона.
Ако Рајо прифати ќе оформи искусен напаѓачки тандем Кавани-Фалкао.

sportmedia.mk