Членот на МЗТ Скопје, Иван Карачиќ го има најдобриот потег на последно одржаниот „балон“ од АБА 2 лигата во Сараево. Таму тимот на МЗТ успеа да забели две победи против, тимот на Работнички односно Ловќен, но несреќно загуби од тимот на Младост Земун.

Карачиќ беше еден од најдобрите поединци на целиот турнир, а овој потег е токму од мечот против Ловќен.

sportmedia.mk