Никола Карабатиќ дефинитивно е повторно дел од тренинзите на ПСЖ откако пред шест месеци направи операција на коленото. Ветеранот се опорави, се врати на тренинг, но она што од ПСЖ наведуваат е дека нормално нема да се брза со неговиот дефинитивен кам бек.

Она што сите нормално пак ги интересира е дали Карабатиќ ќе може да помогне за претстојниот фајнал – фор турнир од Лигата на Шампионите, каде што ПСЖ ќе учевствува.

sportmedia.mk