Италијанската тренерска легенда, и поранешен тренер на Рома, Фабио Капело ја коментираше одлуката на римската „волчица“ да му даде шанса на искусниот Жозе Мурињо да ја води екипата.

Тој смета дека Португалецот нема да смени многу во тимот.

„Не е доволно да потпишете само голем тренер. Требаат и играчи. Тој е ценет и искусен тренер, ја познава Италија добро. Ќе му биде полесно, но Рома не може да се изгидне над тешкотиите. Поради навиваците се надевам дека ќе му оди добро како и во Интер“, рече Капело.

sportmedia.mk