Робин Кантегрел беше еден од оние решавачки фактори за победата на Вардар вечерва против Елверум. Покажа дека може да се смета на него кога е најпотребно, така и беше.

Да кажам прво за Алфредо Кинтана, голманот на Порто. Се надевам дека тој ќе ја добие животната битка.Инаку за овој меч што да се каже. Се боревме до крајот и дојдовме до тешко извојувана победа. Се помрднавме од последното место во групатам очекувам до крајот да освоиме уште некој бод. Честитки за гостите на кои сигурно им беше тешко за три дена да играат на гости со ист противник“ посочи на пресот голманот на Вардар.

sportmedia.mk