АТЛЕТИКО (М) ЌЕ ПАЗАРУВА ВО ЈАНУАРИ

Кам-бек на Арда Туран

Сепак, популарните "јорганџии" ќе мораат да испратат официјална понуда која нема да биде помала од 25 мил. евра

Турскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Арда Туран, сака по пауза од неколку сезони повторно да го облече дресот на Атлетико (М).

Одличниот играч за врска не е задоволен од минутажата која ја има на "Ноу Камп" и затоа сериозно размислува да направи кам-бек на "Висенте Калдерон".

Сепак, популарните "јорганџии" ќе мораат да испратат официјална понуда која нема да биде помала од 25 мил. евра.

Освен шпанскиот гигант, најголем интерес за услугите на одличниот играч за врска покажаа и челниците на турскиот прволигаш Галатсарај.

Поврзани

Најнови вести

Коментари