Еден од најдобрите фудбалери на тимот на Беласица изминатиов период, Антонио Каланоски си замина од Струмица. Нема повеќе да го носи дресот на Беласица, која нормално од следната сезона и онака е второлигаш.

Каланоски заминува од лични причини, а и да останеше немаше што премногу да се стори повеќе во Беласица. Клубот нема доволно бодови да се спаси од најлошото, и следната сезона ќе се натпреварува во понизок ранг.

Искусниот офанзивец секако ќе почека да заврши тековниот шампионат, па дури потоа ќе одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера.

 

sportmedia.mk