Работнички продолжува со лудото темпо на одигрување на заостанатите мечеви во Првата лига. По поразот од Гостивар на домашен терен, најтрофејниот ќе се обиде да се врати на победите против Вардар. Дуелот се игра во овој момент, а новото засилување на Работнички по првите десет минути делува застрашувачки.

Иван Аска постигна 13 од вкупните 18 поени за својот тим. За него ова е втор натпревар, тој дебитираше на дуелот против Гостивар.

sportmedia.mk