Нотс Каунти го совлада Оксфорд Сити со 3:1 во меч од четвртфиналето на англискиот ФА трофеј во кој настапуваат нисколигаши. Гостите водеа со 0:1, но домашните го свртеја мечот во второто полувреме. Два гола постигна израелскиот интернационалец Елиша Сам, а неговиот втор погодок беше прекрасен.
Нафрлување од левата страна, а Сам со петица го лобуваше голманот и постигна гол. Погледнете.


sportmedia.mk