Во последниот меч од 1. коло во Серија А екипата на Јувентус го совлада Сасуоло со 3:0 и со тоа најави дека ќе треба сериозно да се смета на него во трката по титулата во новата сезона.
Резултатот го отвори новајлијата Анхел Ди Марија во 26. минута, во 43 минута погоди и Душан Влаховиќ од пенал. Во 51 минута на асистенција на Ди Марија повторно Влаховиќ ја затресе мрежата на противникот за убедлива победа и први бодови на табелата.
Идното коло „Старата дама“ ќе се соочи со Сампдорија во гости, а потоа следува дербито со Рома.

sportmedia.mk