Јувентус треба да го комплетира договорот на напаѓачот Мемфис Депај од Барселона оваа недела, тврдат италијански извори.

Тимот од Торино ќе плати „симболична сума“ за холандскиот напаѓач. На 28-годишниот фудбалер му е понудена плата од 6 милиони евра и двегодишен договор.

Една од причините за најавеното заминување на Депај од Барселона е трансферот на полскиот напаѓач Роберт Левандовски, кој летово се пресели од Баерн.

Холанѓанецот стана играч на Барселона минатото лето, приклучувајќи и се на Барса како слободен агент.

sportmedia.mk