Јувентус оствари победа од 3:2 над Сампдорија, но повторно се покажа проблематична одбраната, иако на овој меч не бранеше Шчесни, туку Перин.

Јувнетус преку Дибала поведе, а Бонучи од пенал донесе 2:0. Јошида намали, а Јувентус во 57. минута преку Локатели дојде до ново водство од два разлика.

Кандрева на осум минути пред крајот намали на 3:2, но немаше сили да дојде барем до бод.

 

sportmedia.mk