Тимот на Манчестер Јунајтед не успеа да ги освои планираните три бода на гостувањето кај Вест Бромбвич Албион попладнево и одигра само 1:1, што секако се смета за голем кикс.

Домаќинот на овој меч од старт му ги „помати математиките“ на гостинот со даден гол уште во втората минута преку Диане, но Јунајтед преку прекрасниот гол на Бруно Фернандеш успеа да израмни уште во првото полувреме.

Сепак, во продолжението од мечот Манчестер не создаде доволно шанси за да постигне уште еден гол и резултатот повеќе не се промени.

sportmedia.mk