Вечерва во меч од  8.коло во Премиерлигата, Манчестер Јунајтед на “Олд Трафорд“одигра само 2:2 против Лидс. Со тоа загуби два златни бода во битката за врвот на табелата.

А се тргна катастрафално за четата на Тен Хаг.Уште во 1.минута Лидс дојде во водство од 0:1 и тоа со голот на Гронто. Со тој резултат се замина на пауза.Само што почна вториот дел Варан си постигна автогол и го зголеми водството на Лидс на 0:2.

Од тој момент Јунајтед тргна на се или ништо, и прво Рашфорд во 62.минута намали на 1:2,за да Санчо во 70.минута израмни на 2:2.


sportmedia.mk