Тимот на Монако дојде до победа на домашен терен против последнопласираниот тим на Дижон со 2:0, а интересна ситуација се случи при премиерниот гол на овој меч.

Бен Једер изведе пенал, противнчкиот голман одбрани екстра, но црногорскиот интернационалец Стеван Јоветиќ со многу чувство ја следеше ситуацијата и „од втора“ му донесе водство на својот тим. До крајот тимот на Монако токму со голот на Бен Једер стигна до конечните 2:0.

Монако е трето со сеуште реални шанси за титулата, а Дижон со само 15 бода веќе е испаднат.

sportmedia.mk