Српскиот репрезентативец, Никола Јокиќ заедно со Лука Дончиќ ја предводат стартната петорка во Западната кофенерација на Ол-стар викендот, кој на 7. март ќе се одржи во Атланта.

Покрај нив двајцата во првата петорка се најдоа Леброн Џејмс, Кавај Ленард и Стеф Кари. На истокот најмногу гласови добија Кајри Ирвинг, Бредли Бил, Јанис Адетокумбо, Кевин Дурент и Џоел Ембид.

Ол-старот ќе биде во знакот на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. На конечниот број поени ќе се додадат уште 24, по бројот што го носеше екс-кошаркарот на Лејкерс.

sportmedia.mk