Денвер веќе избори предност на домашен терен во плеј-офот. Иако Никола Јокиќ најави слободен ден, сепак одлучи да биде во составот на својот тим. И овој пат блескаше, постигна 31 поен, 14 скока и четири асистенции во триумфот над Минесота од 114-103.

Српскиот центар во првата четвртина постигна 16 поени, ова беше период во кој Денвер направи клучна предност од девет поени.

Резултати: Шарлот – Клиперс 90:113 , Индијана – Милвоки 133:142 , Атланта – Орландо 116:93 , Мајами – Филаделфија 106:94, Њујорк – Сан Антонио 102:98 , Чикаго – Торонто 114:102, Мемфис-Сакраменто 116:110, Минесота – Денвер 103:114.

sportmedia.mk