Никола Јокиќ одигра уште еден фантастичен натпревар во дресот на Денвер. Нагетси славеа на гостувањето кај Орландо со 110-99, а српскиот репрезентативец запиша нов трипл-дабл, четврти овој месец.

За 36. минути во игра, Јокиќ постигна 28 поени, имаше 15 скока и 10 асистенции, зад него беше Мареј со 21 поен. Во редовите на поразениот тим, Фурние дојде до 31 поен.

Денвер и натаму е на петото место на табелата на Западот, има скор од 26 победи и 17 порази, додека пак Орландо е претпоследен во Источната конференција.

sportmedia.mk