Дел од англиските медиуми денеска пренесуваат дека одново е активниран интересот на тимот на Манчестер Јунајтед во своите редови да го доведе Јан Облак. Еден од најдобрите голмани во светот во моментов, е актуелен затоа што Давид Де Геа е неизвесен околу останувањето на Олд Трафорд.

Некогашниот неприкосновен чувар на мрежата на Јунајтед првенствено е повреден во моментов, а и неговиот актуелен договор е пред завршување. Реално Дин Хендерсон не е голманот со кој Манчестер Јунајтед би одел на освојување на Лигата на Шампионите, па затоа Облак очигледно дека ќе биде централна фигура во следниот трансфер прозорец за Јунајтед.

 

sportmedia.mk