Адис Јаховиќ е стрелец на единствениот гол за тимот на Гетсепе во ремито 1:1 на гостувањето кај Кајзериспор во мечот од најновото коло во турската супер лига.

Дуелот на двата наши интернационалци заврши со реми, откако домашните погодија за водство, но Јаховиќ со одличен соло пробив, а потоа и удар го совлада противничкиот голман и израмни на 1:1. Подоцна ова се покажа и како конечен резултат на овој меч во кој и Јаховиќ и Аврамовски одиграа главна улога.

sportmedia.mk