Адис Јаховиќ постигна гол за неговиот Гезтепе во дуелот со Трабзонспор во „ремито“ 1:1.

Идентично како и Аврамовски, во надополнувањето од првиот дел, Јаховиќ излезе сам пред голот и погоди за водство од 1:0.

Неговиот тим имаше и играч повеќе, но до крајот гостинот кој важеше за благ фаворит, дојде до гол и до еден бод.


sportmedia.mk