Еве го голот Садио Мане (ВИДЕО)

Ливерпул беше подобар противник се до 30 минута кога теренот го напушти Мохамед Салах. На самиот старт голема прилика за погодок имаше Иско.

Но, само неколку моменти подоцна, Карис направи неверојатен кикс и му дозволи на Бензема да погоди за предност...

Сепак, набрзо потоа Садио Мане после еден корнер успеа да погоди за брзо изедначување...

Извор: спортски.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари