Познатиот хрватски фудбалер, и некогашен член на неколку големи клубови Ивица Олиќ, ќе биде нов тренер на ЦСКА Москва.

Тој веќе потпишал договор со „армејците“ и сега останува само промоцијата и да седне на клупата на рускиот гигант.

Олиќ, практично, се враќа во ЦСКА, во која настапуваше како играч, а потоа беше дел од Хамбургер, Баерн Минхен, Волфсбург…

Тој работеше како помошник тренер во хрватскиот национален тим, а ова ќе му биде прво искуство како главен тренер.

 

sportmedia.mk