Легендарниот хрватски ракометар Ивано Балиќ, е вклучен во стручниот штаб на репрезентацијата.

Тој беше и еден од кандидатите за селектор, по заминувањето на Лино Червар, меѓутоа сега ќе биде прв асистент на сегашниот селектор Хрвоје Хорват.

Сигурно дека со ангажманот на Балиќ, хрватскиот национален тим ќе биде посилен во стручниот штаб, а легендата на ракометот ќе даде свој придонес за подобри резултати на „коцкастите“.

 

sportmedia.mk