Италија вечерва во пријателски натпревар ја совлада Чешка со убедливи 4-0 во Болоња. „Азурите“ одиграа добар меч, на седум дена пред почетокот на ЕУРО направија одличен вовед.

The post Италија ја растури Чешка (ВИДЕО) appeared first on sportmedia.mk.

sportmedia.mk