Историски момент за македонското таеквондо. Дејан Георгиевски обезбеди олимписка норма откако денеска славеше над олимпискиот шампион Радик Исаев од Азербејџан со 13:6. Интересно е што Георгиевски стигна до билет за Олимпијадата по денешните две победи, првата над Динко Шегедин, а потоа и над Исаев и тоа на својот роденден.

sportmedia.mk