Историскиот погодок на Дарко Панчев по кој славеше целиот Балкан (ВИДЕО)

Младите генерации никогаш нема да разберат како е да навивате за југословенски клуб и истиот тој да ја освои европската титула,вчера дознавме прекрасна вест за Црвена Ѕвезда која се квалифицираше во Европа лигата.Мислите одма се насочија кон 1991 кога целиот балкан славеше на легендарниот гол на Дарко Панчев емоција која не може да се објасни

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари