Некогашниот младински репрезентативец на Уругвај и член на тимот на Виљареал, Франко Акоста исчезнал откако се обидел заедно со неговиот брат да ја премине реката Канелонес во својата татковина.

Некогашната голема уругвајска фудбалска надеж кој по серијата добри игри во националните младински селекции премина во Виљареал но никогаш не го исполни својот потенцијал во моментов е член на второлигашот Атенас, а вчера заедно со својот брат преминувајќи ја реката исчезнал во нејзините води.

ПОлицијата и крајврежната стража веднаш биле алармирани, и тие се во потрага по 25. годишниот фудбалер но како што јавуваат локалните медиуми има многу мали шанси тој да биде пронајден жив.

 

sportmedia.mk