Според пишувањата на италијанските медиуми, Интер и натаму го нема во целост исплатено трансферот на Ромелу Лукаку од Манчестер Јунајтед.

Наводно Интер платил само 25 милиони, од 75 колку што треба да му доплати на Јунајтед, а сега тимот од Олд Трафорд има интересна понуда.

Во овие пари да биде вклучен некој играч. Наводно станува збор за избор меѓу Лаутаро Мартинез и Милан Шкрињар.

Сепак, тешко дека ќе се одлучи Интер да се откаже од некој од двајцата, и веројатно уредно ќе си го плати трансферот на Лукаку кој има импресивни бројки во дресот на италијанскиот тим.

sportmedia.mk