Тимот на Интер лесно и уверлвиво на домашен терен успеа да слави во новото коло од Серија А. На домашен терен го совлада тимот на Џенова со 3:0 за кого половина час одигра и Горан Пандев.

Сепак, Џенова во моментов не е тим кој може да му парира на лидерот на табелата и главниот кандидат за освојување на титулата, па овие 3:0 се сосема реален показател на случувањата на овој меч.

Лукалу уште во првата минута најави лесен триумф за домашните, а во вториот дел погодија уште Дармиан односно Санчез.

Во останатите два дуела од попладневната програма, Аталанта обезбеди победа кај Самдротија од 0:2, а со истиот резултат и Каљари победи кај Кротоне.

sportmedia.mk