Суперкупот во Италија ќе се игра во Саудиска Арабија, потврди претседателот на Серија А, Пауло Дал Пино.

„Лигата воспостави контакт со Саудиска Арабија, мислиме дека ова е вистински потег за проомоција на нашата лига и на останатите континенти, но и држави во светот. Дуелот меѓу Интер и Јувентус ќе привлече доста навивачи, но и маркетиншки ќе биде силен потег. Во прашање се два клуба кои имаат фанови во целиот свет“, изјави претседателот на Серија А. 

Уште не е потврден градот и стадионот каде ќе се игра овој дуел.

ФОТО: Јувентус/Твитер

sportmedia.mk