Некогашниот напаѓач на екипата на Интер, Бразилецот Адриано, и натаму ги е главна вест во бразилските весници, иако одамна не е на теренот. Популарниот Император, деновиве го продал својот луксузен дом лоциран во Рио Де Жанеиро за нешто повеќе од 1,3 милиони евра, па сега планира да си купи нов имот во месноста Бара де Тијука.

Додека чека да најде некоја вила на ова анова локација, тој се сместил во претседателски апартман во хотелот Гранд Хајат. Цената на истиот е само 12.000 евра месечно.

sportmedia.mk