Екс голманот на Реал Мадрид и на репрезентацијата на Шпанија, Икер Касиљас повторно заврши во болница поради проблеми со срцето.

Откако минатата година доживеа срцев удар, Касиљас овојпат при рекреација со пријатели повторно почувствувал тегоби. Бил веднаш пренесен во болница, и по деталните прегледи дојдено е до заклучок дека не се рабори повторно за удар.

Пуштен е веднаш да си оди дома.

 

sportmedia.mk