Интер го победи Кротоне денеска и веќе може да се каже дека ќе биде новиот првак на Серија А. Дури и тренерот Антонио Конте призна дека титулата оваа сезона ќе замине на „Џузепе Меаца“, а фудбалерите и стручниот штаб почнаа да слават.
Математички, на Интер му треба уште еден бод официјално да го завери „Скудетото“, а тоа може да го направи доколку утре Аталанта не го победи Сасуоло. Конте им даде слободна недела на играчите, па нема сите заедно да го следат дуелот во Бергамо.


sportmedia.mk