Игор Стефановски – Иџе, македонскиот автомобил, успеа да „грабне“ бодови на првата трка во ТЦР шампионатот кој се возеше во Италија на „Монца“. Тој заврши на четвртата позиција, иако по одличниот старт беше едно време и на првото место.

Победник во трката беше Салваторе Тавано, а втор Биљадори. Трет беше Сесон.

Следната трка на „Монца“ се вози утре.

sportmedia.mk