Дизциплинската комисија при Серија А, одлучи да го казни Златан Ибрахимовиќ, инаку играч на Милан секако со еден меч суспензија и глоба од 5000 евра за добиениот црвен картон на мечот против Парма минатото коло.

Во образложението за казната се вели дека Ибрахимовиќ покажал основно непочитување спрема главниот судија на мечот Мареска, а од друга страна пак италијанските медиуми најавуваат дека Ибрахимовиќ со сигурност ќе се жали на оваа одлука.

 

 

sportmedia.mk