Екипата на Тотенхем денеска загуби на домашен терен од Манчестер Ј. со 3:1 со што португалскиот стратег на клупата на лондончани испиша нов негативен рекорд во својата кариера.

Ова е нов удар за тимот на Жозе Мурињо, кој се бори за пласман во Лигата на шампионите. Поразот од „црвените ѓаволи“ е 10-ти пораз за лондончани оваа сезона, а интересно е што ова е прва сезона во која Мурињо како тренер претрпе 10 порази во првенството.

„Специјалниот“ никогаш порано немал толку порази во една сезона. Само со Челзи во сезоната 2015/2016 имаше девет порази кои на крајот го чинеа отказ.

sportmedia.mk