И Сандра шокираше: Со „орел“ ја прослави победата (ФОТО)

Хрватската спортистка, Сандра Перковиќ, убедливо победи на атлетскиот митинг во Загреб. Успешно фрлениот диск и резултатот од 67.6 метри, таа го прослави со добро познатиот симбол на „албанскиот орел", поради кој албанските фудбалери од репрезентацијата на Швајцарија, Џака и Шаќири мораа јавно да им се извинат на сите и за кој добија парична казна.

Најнови вести

Коментари